pracownia czynna od poniedziałku do piątku: 10:00 - 18:00, sobota 10:00 - 14:00

POGOTOWIE
Dzwoniąc pod numer:
0 602 68 58 17
istnieje możliwość
uzgodnienia
indywidualnego terminu.

APARAT
PLANMECA INTRA

Planmeca Intra to najnowszej generacji aparat rtg bezpieczny i niezbędny w każdym gabinecie stomatologicznym. Zastosowanie nowoczesnej technologii w tym głowicy wysokiej częstotliwości i generatora HF pozwoliło zmniejszyć dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent o ponad 25% w stosunku do aparatów klasycznych oraz wyeli minować promieniowanie miękkie, nieprzydatne diagnostycznie a pochłaniane przez pacjenta.

Planmeca Intra posiada zmienne napięcie zasilające lampę rtg (50, 53, 55, 57, 60, 63, 67, 70 kV) oraz zmienny prąd anodowy (2,3,4,5,6,7,8 mA). Jest to szczególnie ważne przy diagnozowaniu różnorodnych zmian chorobowych oraz współpracy z najnowszymi systemami cyfrowymi, które wymagają bardzo małych dawek promieniowania. Zastosowany w rentgenie system mikroprocesorowy umożliwia szybką, prostą i łatwą obsługę.

Wszystkie parametry ekspozycji (czas ekspozycji i napięcie anodowe) dobierane są całkowicie automatycznie po wybraniu typu zęba (siekacze, przedtrzonowce lub trzonowce). Wszystkie wskaźniki i przyciski sterujące umieszczone są na panelu sterującym - wygodnym bo mieszczącym się w dłoni - który w czasie ekspozycji operator trzyma w ręku, stojąc w bezpiecznym miejscu.

Optymalny rozmiar ogniska lampy rtg (powierzchnia 0,49 mm2) zapewnia wysoką jakość zdjęcia oraz niesłychanie długą żywotność lampy (kilkaset ty sięcy ekspozycji). Kształt głowicy rtg, która jest mocowana tylko z jednej strony i jej niewielka waga (4,5 kg) zostały tak zaprojektowane aby zapewnić maksymalną widoczność pacjenta a tym samym szybkie i precyzyjne ustawianie tubusa Zastosowane w rentgenie ramie nożycowe o unikalnej konstrukcji przegubach, pozwala na łatwe, precyzyjne i szybkie pozycjonowanie głowicy. Maksymalny zasięg głowicy wynosi 1975 mm od miejsca przymocowania rentgena do ściany. Aparat Planmeca Intra może współpracować z dowolnym systemem radiografii cyfrowej i wykonywać zdjęcia zarówno w technice Cieszyńskiego jak i w technice równoległej.

Posiada międzynarodowe atesty ISO9001 i CE oraz pozytywną opinię PZH nr HR/R/10/2003.

Może współpracować z każdym systemem cyfrowym. W połączeniu z Dixi2 gwarantuje bezpieczną i pewną diagnozę. W opcji wydłużenie tubusu do 30 cm. Prosta obsługa dzięki zaprogramowanym parametrom ekspozycji. Panel może być w odległości do 10 metrów od aparatu rtg, gwarantując bezpieczeństwo osobie obsługującej.

Przemyślana konstrukcja i małe gabaryty umożliwiają montaż w każdym gabinecie a stabilne ramię nożycowe pozwala na precyzyjne ustawienie głowicy. Dzięki małej dawce promieniowania i nowym przepisom możliwość zainstalowania w każdym gabinecie stomatologicznym, również w bloku mieszkalnym

APARAT
PLAMECA PM2002
EC PROLINE

APARAT RTG DO ZDJĘĆ PANTOMOGRAFICZNYCH PM 2002 EC PROLINE z generatorem z przetwarzaniem częstotliwości ze stałym torem ruchu głowicy fińskiej firmy PLANMECA.

Rentgen do zdjęć pantomograficznych produkowany przez fińską firmę PLANMECA jest najnowszej generacji aparatem RTG posiadającym głowicę wysokiej częstotliwości (HF). Dzięki najnowocześniejszej technologii mikroprocesorowej połączonej z wysokoczęstotliwościowym generatorem, oferowany aparat zapewnia maksimum bezpieczeństwa w funkcjonowaniu.

Zastosowanie generatora wysokiej częstotliwości zmniejsza dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent o ponad 25% w stosunku do aparatów klasycznych, gdyż eliminuje promieniowanie miękkie, nieprzydatne diagnostycznie a pochłaniane przez pacjenta.

Aparat wykonuje zdjęcia:

  • pantomograficzne dla dorosłych
  • pantomograficzne dla dzieci (dawka promieniowania o 40% mniejsza niż dla dorosłego)
  • pantomograficzne częściowe (podział na 3 sektory pionowe)
  • stawów skroniowo-żuchwowych w zwarciu i rozwarciu
  • zatok szczękowych
 
 
DAN-MED
ul Armii Krajowej 24A
76-200 Słupsk
Tel. 59 / 842 47 70, Tel. kom. 602 68 58 17
e-mail: rtg@dan-med.pl
Copyright © Infocity